Увійти
Увійти
Повернутись
Новини та події
1 хв. для читання

Телескоп імені Джеймса Вебба зробив фото 19 спіральних галактик

Дізнайтися про перші зображення 19 спіральних галактик, зроблені космічним телескопом Джеймса Вебба, який був запущений у грудні 2021 року. Телескоп має можливість бачити об’єкти в інфрачервоному спектрі, що відкриває нові деталі галактик та їхнього оточення. Зображення допомагають вченим дізнатися більше про природу та історію цих галактик.

Телескоп імені Джеймса Вебба зробив фото 19 спіральних галактик

Перші захоплюючі зображення, надані космічним телескопом Джеймса Вебба (JWST), розкривають детальні характеристики 19 спіральних галактик, аналогічних нашому Чумацькому Шляху.

Запущений у грудні 2021 року, JWST має унікальну здатність реєструвати зображення найвіддаленіших об’єктів з найвищим рівнем деталізації. Його інфрачервоні камери дозволяють відображати світло в діапазоні інфрачервоних хвиль, невидимих   для людського ока, що відкриває доступ до пилових хмар і об’єктів, прихованих усередині них, а також до об’єктів, недосяжних для звичайних телескопів.

Спіральні галактики, зображені телескопом, розташовані на відстані від 15 до 60 мільйонів світлових років від Землі. Ці нові зображення не лише вражають своєю красою, але й надають вченим унікальну можливість вивчати структуру та еволюцію цих космічних утворень.

На зображеннях видно галактики, що містять зірки, які сяють яскравими блакитними точками світла. Зірки розташовані у характерних спіральних структурах галактик і нагромаджуються в їх центрах. Пилові хмари, які оточують зірки, представлені у вигляді червоних і помаранчевих хмар, що можуть свідчити про можливі залишки зірок, які вибухнули.