Увійти
Увійти
Повернутись
Новини та події
1 хв. для читання

Астрономічні новини лютого

Галактикою M81 є однією з найяскравіших на нічному небі, і її можна знайти за допомогою Великої Ведмедиці. Історію відкриття цієї галактики Йоганном Боде і Едвіном Хабблом. Венера і Марс наблизяться один до одного на ранковому небі, а Юпітер і Місяць створять романтичну картину на заході.

Астрономічні новини лютого

Що нового на лютий 2024 року

У лютому нас чекають декілька цікавих астрономічних явищ.
Венера і Марс стануть особливою парою, Юпітер і Місяць зіграють романтичну сцену, а M81, також відома як “Галактика Боде”, запрошує на спостереження.

M81 – це спіральна галактика, аналогічна нашому Чумацькому Шляху, але трохи менша, та одна з найяскравіших на нічному небі. Вона знаходиться приблизно за 11,8 мільйонів світлових років від нас, що означає, що світло, яке ми бачимо, подорожувало космосом більше 11 мільйонів років, перш ніж досягло наших очей.

Пошук M81 не складний. Візьміть Велику Ведмедицю (або Плуг) за орієнтир. Почніть зі зірки Дубхе і простягніть лінію до Фекди, зірки на протилежному кінці Ведмедиці, удвічі довшу. Наведіть телескоп або бінокль у цю область, і ви знайдете M81.

У 1774 році астроном Йоганн Боде відкрив цей об’єкт, який пізніше отримав його ім’я та загально відомий як “Галактика Боде”. Початково його класифікували як туманність або невиразне, слабке утворення. Проте, лише в 1920-х роках завдяки роботі Едвіна Хаббла багато подібних тьмяних об’єктів стали розглядатися як окремі галактики, розташовані поза Чумацьким Шляхом і надзвичайно віддалені від нашої планети.

Венера все ще вражає своєю яскравістю на ранковому небі, але кінець лютого призначений для її зникнення в світлі сходу сонця. Відновленням підвищення Венери як вечірнього об’єкта можна насолодитися в липні.

Щодо спостережень у лютому

  1. Весь місяць – Венера буде видна на східному небі до сходу сонця, але її яскравість буде зменшуватися з кожним днем.
  2. Весь місяць – Марс з’явиться на передсвітанковому небі. Хоча він ще не дуже яскравий, слід стежити за його зростанням у наступні місяці.
  3. 6 лютого – Венера і півмісяць можна побачити на сході, коли небо почне світлішати.
  4. 9 лютого – молодик.
  5. 14 лютого – Шукайте півмісяця поруч з Юпітером на південному заході після заходу сонця.
  6. 22-28 лютого – Очікується близьке наближення Марса та Венери, якщо у вас є безперешкодний огляд на південно-східний горизонт.
  7. 24 лютого – повний місяць.

Ось фази Місяця на лютий 2024